Members of the Kansas Bird Records Committee

Position #1: Matt Gearheart, Term expires April 2021
20714 Crickett Lane
Lenexa, KS 66220
(913) 568-4678

Position #2:  Kevin Groeneweg Term expires April 2021
2603 Capri Lane
Wichita, KS 67210
(316) 706-9116

Position #3: Nic Allen, Term expires April 2022
14115 NW 60th Ct.,
Parkville, MO 64152
 
Position #4: Chuck Otte, Term expires April 2022 (Secretary)
11319 Dundon Rd.
Milford, KS  66514
(785) 463-5485

Position #5: Eugene Young, Term expires April 2023 (Chairman)
124 Virginia Ave.
Arkansas City, KS 67005
(620) 660-0547

Position #6: Cheryl Miller, Term expires April 2023
Wichita, KS

Position #7: Malcolm Gold, Term expires April 2024
11323 Grandview Drive
Overland Park, KS 66210
(608) 807-6086

Alternate Position #1: Max Thompson, Term expires April 2021
1729 E 11th Ave
Winfield, KS 67156
(620) 221-1856

Alternate Position #2: Mike Rader, Term expires April 2024
PO Box 395
Wilson, KS 67490
(620) 672-0708


updated May 2020 by Chuck Otte


Return to KOS Home Page